top of page
 • Co je 3D virtuální prohlídka Matterport?
  3D virtuální prohlídka Matterport je kompletní trojrozměrná prezentace prostoru, která Vám umožní "projít" prostorem krok za krokem a zprostředkuje Vám pocit, jako byste byli v prostoru fyzicky přítomni.
 • Jak funguje technologie Matterport?
  K amera Matterport je osazena devíti objektivy a infračervenými snímači. Tato výbava umožňuje nasnímat každý centimetr prostoru v HDR kvalitě. Kamera se v každém jednotlivém bodě prohlídky otočí o 360° a zaznamená precizně nasnímané body okolního prostoru. Získaná data se poté zpracují v softwaru Matterport do výsledné podoby prohlídky.
 • Jaké prostory lze pomocí 3D virtuální prohlídky Matterport prezentovat?
  Domy, byty, kanceláře, hotely, penziony, chalupy, wellness a spa, sklady, showroomy, autosalóny, prodejny, nákupní centra, restaurace, kavárny, bary, kluby, fitness, sportoviště, galerie, muzea, výstavy, divadla, úřady, kostely, památky, stavby, školy, školky, dětské herny, informační centra, nemocnice, konferenční prostory, svatební prostory a další... V jakémkoliv odvětví je důležitá webová prezentace. S 3D virtuální prohlídkou Matterport můžete svou online prezentaci pozvednout na vyšší úroveň.
 • Jak se liší 3D virtuální prohlídka Matterport od "klasické" virtuální prohlídky?"
  "Klasická" virtuální prohlídka je tvořena ze vzájemně propojených panoramatických fotografií. V žádném případě nenavozuje pocit reálného pohybu v prostoru. Není tedy v pravém slova smyslu virtuální. "Klasickou" virtuální prohlídku tvoří ve většině případů 8-15 bodů, ze kterých se může prohlížející pouze rozhlížet dokola. Oproti tomu 3D virtuální prohlídku Matterport může tvořit až 200 bodů, což umožňuje prohlížejícímu vidět prostor z různých úhlů, objevovat detaily a opravdu důkladně se s prostorem seznámit. Díky velkému množství bodů je zajištěn plynulý pohyb simulující fyzickou procházku prostorem. Jedině 3D virtuální prohlídka Matterport je věrnou kopií prostoru.
 • Co potřebuji k prohlížení 3D virtuální prohlídky Matterport?
  3D virtuální prohlídka Matterport je dostupná na PC (iOS i Windows), mobilních telefonech i tabletech. Ke spuštění je potřeba pouze internetový prohlížeč. Podporovány jsou zařízení s operačním systémem iOS i Android. 3D virtuální prohlídka Matterport je připravena také na prohlížení s použitím brýlí pro VR.
 • Jak vložím 3D virtuální prohlídku Matterport na webové stránky?
  Je to velmi jednoduché. K publikování na web použijete html link a embed kód, který obdržíte mailem po finálním zpracování 3D virtuální prohlídky Matterport. Stejně tak html link můžete využít pro sdílení prohlídky na sociálních sítích a k posílání mailem.
 • Jak dlouho trvá natáčení (scanování)?
  Záleží hlavně na třech faktorech - velikosti, členitosti a připravenosti scanovaného prostoru. Dle zkušenosti trvá nascanování prostoru o velikosti 100 m2 cca 60 min.
 • Za jak dlouho budu moci 3D virtuální prohlídku Matterport používat?
  Vaši 3D virtuální prohlídku Matterport budete mít k dispozici během 24 - 48 hodin od nascanování prostoru.
 • Jak je potřeba připravit prostor na natáčení (scanování)?
  Mějte na paměti, že díky 3D virtuální prohlídce mohou lidé navštívit Váš prostor opakovaně, kdykoliv budou chtít. Oproti fyzické prohlídce, kdy si lidé prostor projdou pouze jednou a snaží si zapamatovat, co viděli, 3D virtuální prohlídka jim umožní se do Vašeho prostoru kdykoliv vrátit. Proto je důležité věnovat velkou pozornost přípravě prostoru před jejím nasnímáním. Samozřejmostí je mít před zahájením snímání všechny prostory čisté a uklizené. Co nechcete, aby bylo ve 3D virtuální prohlídce vidět, schovejte.
 • Mohu editovat 3D virtuální prohlídku Matterport?
  Následná editace nasnímaných dat není možná. Kamera Matterport nascanuje prostor přesně tak, jak v danou chvíli vypadá. Výjimkou je možnost aktualizace části prohlídky, pokud dojde ke změnám v prostoru. V tomto případě je možné nahradit původní body prohlídky body novými, aktuálními. Např. při výměně exponátů v muzeu.
 • Mohu používat vlastní hosting?
  Ne. Veškeré 3D virtuální prohlídky Matterport jsou hostovány na serverech společnosti Matterport.
 • Co dalšího mohu z 3D virtuální prohlídky Matterport získat?
  Z jakéhokoliv bodu virtuální prohlídky lze získat foto ve vysoké kvalitě nebo 360° foto. Z procházení 3D virtuální prohlídky Matterport je dále možné vytvořit video, které rychle a jednoduše představí Váš prostor. Lze vytvořit také půdorys, který vychází z reálných nasnímaných dat.
 • Jak je to se scanováním exteriérů?
  I když je kamera Matterport primárně určena na snímání interiérů, je možné za příznivého počasí použít kameru i v exteriéru.
 • Co jsou to Mattertags?
  Mattertags jsou informační body, které je možné vkládat do 3D virtuální prohlídky Matterport. Pomocí Mattertags je možno do 3D virtuální prohlídky umístit nepřeberné množství informací. Díky textům, videím, obrázkům a odkazům, které lze do 3D virtuální prohlídky vložit, můžete prezentovat další důležité informace.
 • Co je to Dollhouse?
  Dollhouse ("domeček pro panenky") je unikátní 3D zobrazení, které nabízí komplexní pohled na celý prostor. Díky tomuto zobrazení je možné poznat návaznosti jednotlivých místností a také ho využít k rychlému přemístění v rámci prohlídky.

3D virtuální prohlídka Matterport

Výhody při prodeji nebo pronájmu nemovitosti

Naši partneři

logo_videobydlení.png
dronim_logo_colour_rgb_01-300x161.png
bottom of page